Chrzest

Chrzest to pierwszy w życiu chrześcijanina i najważniejszy święty sakrament. Dlaczego chrzest jest najważniejszym sakramentem? Po pierwsze, nie można uzyskać żadnego innego sakramentu bez chrztu, nie można go pominąć. Bo chrzest święty włącza dziecko albo dorosłego do wspólnoty Kościoła. Ale co ważniejsze, chrzest zmywa grzech pierworodny, a nowy chrześcijanin staje się przybranym dzieckiem Bożym. O sakrament chrztu proszą rodzice lub inni opiekunowie prawni dziecka. Kościół oczekuje od nich, że są osobami wierzącymi i jako tacy wychowają dziecko według zasad wiary Kościoła Rzymskokatolickiego. Rodzice bądź inni opiekunowie, którzy ich zastępują wybierają dla niego rodziców chrzestnych, a jeśli oni zaakceptują wybór, biorą tym samym na siebie dużą odpowiedzialność. Z tego względu takiej posługi nie można powierzyć każdemu. Zadaniem duszpasterza jest jedynie sprawdzić, czy przedstawieni kandydaci spełniają warunki określone przez Kościół i jeśli nie ma zastrzeżeń, zatwierdzić wybór rodziców.

czytaj całość »
Prezent dla noworodka na Święta Bożego Narodzenia

Ze względu na to, że dziecko dopiero co przyszło na świat i nie jest jeszcze dostosowane do warunków w środowisku poza brzuchem matki, musimy otoczyć dziecko nieustanną opieką. Noworodek jest bezbronny i zdany tylko na nas, rodziców, dlatego musimy zatroszczyć się o wszelkie aspekty jego życia. Warto zapewnić mu ciepłe i komfortowe ubranka, na przykład ubranka Mayoral

czytaj całość »
Prezent dla dziewczynki na Święta Bożego Narodzenia

Dla dziewczynki prezent na święta Bożego Narodzenia będzie wyglądał nieco inaczej niż ten dla chłopca. Dziewczynkom przypadną do gustu drewniane zabawki, jak na przykład domki dla lalek. Wiadomo, jak uwielbiają bawić się lalkami, dlatego warto sprawić im taki prezent na Święta, a same obdarowane będą z całą pewnością niezmiernie zadowolone z takiego podarunku.

czytaj całość »
Jak przygotować się na jesienny spacer z niemowlakiem

Mniej więcej dwa tygodnie po przyjściu malucha na świat, przychodzi też czas na werandowanie. Jest to powolne przyzwyczajanie bobasa do chłodniejszego powietrza. Jeśli twój maluch ma już za sobą półgodzinne werandowanie, to najwyższy czas na to, żeby wybrać się na pierwszy spacer.

czytaj całość »
Wyprawka dla niemowlaka. Sprawdź, co kupić przed narodzinami maluszka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka bardzo często kończy się niemałą przesadą, jeśli chodzi o ilość kupionych rzeczy. Wydaje się, że w czasie zakupów zapominamy o tym, że maluszki rosną bardzo szybko. Często tak szybko, że nie zdążymy założyć im większości ciuszków, które zostały kupione przed porodem.

czytaj całość »
Jak urządzić pokój dla noworodka?

Przyjście dziecka na świat wiąże się z ogromnym szczęściem, ale nie jest też pozbawione stresu. Dlatego warto poświęcić czas na przygotowanie idealnego pokoju dla noworodka, żeby skupić się na pozytywnych aspektach tego, że w naszym życiu pojawi się maleńka istota. W tym wpisie przekonasz się, co jest niezbędne do tego, żeby urządzić pokoik, a także dowiesz się, jakie rzeczy absolutnie nie są potrzebne na start.

czytaj całość »
Prezent dla niemowlaka na Mikołaja - co kupić?

Prezenty dla niemowląt, niezależnie od okoliczności, mają wymiar raczej podwójny. Pierwszy to niespodzianka dla samego dziecka. W tym przypadku prym wiodą wszelkiego rodzaju zabawki edukacyjne, które sprawią, że maluch będzie mógł się dobrze rozwijać. Natomiast drugi to próba odciążenia rodziców.

czytaj całość »
Zachwycające ciuszki dla niemowląt

Nie tylko starsze dzieci mogą mieć świetne ubranka, także i te niemowlęta mogą nosić dobrze wyglądające ciuszki. Zarówno chłopcy i dziewczynki mają do wyboru różne części garderoby, aby wyglądało prześlicznie w każdej sytuacji i na każdej uroczystości. Ubranka dla niemowląt powinny przede wszystkim cechować się nadzwyczajnym komfortem, aby maluszkowi było w nich dobrze.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl